Blog

Çine Otomatik Kepenk Sistemleri

Çine Otomatik kepenk Sistemleri Otomatik kepenk sistemlerinde müşterilerimizin dikkat edeceği, bazı hususlar bulunmaktadır. Otomatik kepenk sistemlerinde kullanılacak malzemeler saç, alüminyum, poliüretanlı galvaniz olmak üzere üç çeşide ayrılmaktadır. Poliüretanlı galvaniz otomatik kepenk sistemleri, güvenliğin ön planda tutulduğu elektronik eşya, kuyumcu, bankalar vb. iş yerlerinde kötü zihniyetli kişileri caydırmak ve güvenliği üst düzeye çıkarmak amacıyla tercih edilen ve önerilen sistemlerdir. Çağdaş tasarımı sayesinde güvenliğin yanı sıra estetiği de ön planda tutmaktadır. Bir çok renk seçeneği sayesinde uygulanacağı mekanlara kolaylıkla uyumluluk sağlayacaktır.

Çine Otomatik kepenk Sistemleri Ayrıca mikro delikli ( transparan) modeli sayesinde istenilirse içerisinin tamamının veya sadece bir kısmının görünmesini de sağlayabilirsiniz. Poliüretanlı galvaniz kepenk lamel türünde SL 77 VE SL 100 kalıpları kullanılmaktadır. SL 77 lamel türünün m2 ağırlığı 13.5 kg ağırlığa tekabül gelmektedir. Lamel genişliği 7.7 cm olarak ölçülmektedir. Bu tip profilden imal edilen kepenklerde aynı zamanda ısı ve ses izolasyonu daha oldukça yüksektir. Lamel türü ısıya karşı duyarlı ve yanmaya karşı oldukça dayanıklıdır.

Çine Otomatik Kepenk Sistemleri

Çine Otomatik kepenk Sistemleri– 0541 309 90 10

 1. Panjur üreticisi firmanın ISO 9001 kalite güvence belgesi olmalıdır.
 2. Panjur üreticisi firmanın TSE uygunluk belgesi olmalıdır.
 3. Panjur poliüretan dolgulu paletleri ISO 3582 normuna uygun yanmaya karşı dayanıklılık gösteren özel poliüretan dolgusu olmalıdır.
 4. Poliüretan dolgusunun CFC içermeyen, küflenmeye, böcek ve bakterilere karşı koruma özelliği olmalıdır .
 5. SP80 ve ROLL- PLUS, polyamid ile rafine edilmiş, yüksek kaliteli poliüretan’a da yanıklı sürtünmeye direnç gösteren boya sistem i kullanılmalıdır .
 6. Paletlerin üst yüz kaplaması, biçimlendirilmiş polyamid sistemi, alt boya + saydam kaplama olacak şekilde 30μm kalınlıkta yarı mat olmalıdır.
 7. Paletlerin alt(iç) yüz kaplaması, yarı saydam polyester , mevcut poliüretan çeşitler i ve yapıştırıcılara yapışma özellikli 4mm kalınlıkta olmalıdır
 8. Malzeme alaşım değerleri, EN 573 -3, TS 138 EN 10001‘e uygun olmalıdır .
 9. Mekanik özellikler, EN 1396 ‘a uygun olmalıdır.
 10. Boyut toleransları EN 485 – 4’e uygun olmalıdır.
 11. Paletlerin kaplama özellikleri Avrupa yapı kimyasalları ECCA normlarından;
 12. Panjur paletlerinden oluşturulan panelin boruya montajı için sistem boyutuna uygun kalınlıkta ve uzunlukta yarıklı veya vida ile de takılabilen çelik askı kullanım aralığı 50 cm ’den daha geniş olmamalıdır.
 13. Çine Otomatik kepenk Modelleri, genellikle çarşılarda, hırsızlığa vb. karşı güven aracı olarak dükkânları kapamak için kullanılan, saç levhadan, türlü biçimlerde demir ya da tahtadan yapılmış kapak olarak edebi dildeki sözlük anlamıdır. Eski kepenk sistemlerinde el ile fiziki bir güç uygulama sonucu kepenk sistemin aşağı ya da yukarı yönlere doğru itiş gücü ya da çekme gücü sağlayarak yön ayarını yapabilmekteydik. Son zamanlarda ise insan gücünün yerini alan motor sistemleri kepenk sistemleri içinde kullanılmaya başlandı.Çine Otomatik Kepenk Sistemleri, sektör olarak büyük kolaylık sağlaması nedeniyle günlük bir gelişim süreci içine girerek günden güne kendisini yenilemeye başlamıştır.

  Çine Otomatik kepenk Sistemleri– 0541 309 90 10

  Otomatik kepenk sistemleri çalışma prensibi olarak içine bir motor yerleştirilen bir tambur borusunun motor tarafından itiş ve çekiş gücü ile aşağı ya da yukarı yönlere doğru hareket ettirilmesi ile sürtünme kuvvetinin de yardımıyla hareket ederek insan gücünün harcanmasını yalnızca bir kumanda ya da bir butona dokunmaya bırakarak büyük bir rahatlık ve konfor sağlamıştır.

  Otomatik kepenk sistemleri düzenli ve talimatlarına uygun olarak kullanılması durumunda herhangi arıza ve problem yaşatma ihtimali olmayan tüm durumlar için çözümleri olan bir mekanik sistemdir.

  Otomatik kepenk sistemlerinde 70’lik boruya uygun ya da 102’lik boruya uygun tüp motor sistemleri kullanılmaktadır. Siparişini vereceğiniz kepenk ölçümlerine uygun olarak 40 n.m, 60 nm, 80nm, 100 nm ,120 nm, 140nm, 180 nm, 230nm, 330 nm tork güçlerinde motor sistemleri yer almaktadır.

  Çine Otomatik Kepenk Sistemleri sistemlerinde saç levhaların hareket ettiği bir kanal sistemi mevcuttur. Saç levhaların bu kanal sisteminin içinde aşağı ya da yukarı hareket edebilmesini sağlamak amacıyla lastik ve kıl fitil yerleştirilmiştir. Otomatik kepenk sistemi hareket ederken bu lastik ve fitile değerek saç levhaların aşınmasını önleyerek uzun yıllar kullanımına olanak sunmaktadır.

  Otomatik kepenk sistemlerinde lastik ve fitil değişiminin 2 yılda bir yapılması gerekmektedir. Bu sayede iki saç levhanın birbirine sürtünme durumunu engelleyerek saç levhalarınızın daha uzun yıllar sağlıklı olarak kullanımına devam edebilirsiniz.

  Otomatik kepenk sistemlerinde oluşabilecek aksaklıklar durumunda ivedilikle montaj yapan firmaya bildirimde bulunmanız gerektiğini unutmayınız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp chat