Blog

Aydın Yana Kayar Kapı Motoru

Aydın Yana Kayar Kapı Motoru

Aydın Yana Kayar Kapı Motoru bahçe kapısı elektrik motorları oluklarının olup olmamasına göre oluklu veya oluksuz olarak da sınıflandırılabilirler. Bunun yanında motorlar temel akı yönüne göre sınıflandırıldığında radyal ve eksenel akılı olarak ayrılırlar.
Otomatik yana kayar bahçe kapıları radyal akılı motorlarda akı bileşeni motor miline dik yönde, eksenel akılı motorlarda ise akı bileşeni mile paraleldir. Eksenel akılı motorlar (disk motorlar olarak da adlandırılır), radyal akılı motorların kullanılamayacağı durumlarda, bu motorlara alternatif olarak kullanılır.

Aydın Yana Kayar Kapı Motoru – 0541 309 90 10

 

Aydın Yana Kayar Kapı Motoru

Aydın Yana Kayar Kapı Motoru

Eksenel akılı motorların radyal akılı motorlara göre avantajları yüksek moment yoğunluğu, düşük ses ve titreşim seviyeleri olarak sayılabilir. Ayrıca rotor yapıları fan görevi göreceği için bir sıcaklık problemi ortaya çıkmaz. Bu tip motorların en önemli özelliği ise getireceği geometrik avantajının yanında enerji dönüşümünün gerçekleştiği hava aralığı yüzeyinin radyal akılı motorlara göre ayarlanabilir olmasıdır.
izmir Otomatik Yana Kayar Kapı Fiyatları motorları endüstriyel uygulamalarda diğer motor türlerine göre en sık kullanılan motorlar %70’lik kullanım oranıyla asenkron motorlardır. Asenkron motorların yapılarının basit oluşu, düşük maliyetleri ve güvenilir olma gibi avantajlarının yanında verimlerinin düşük olması, ses, titreşim problemleri ve yüksek hızlarda çalıştırabilmek için gereksiz boyut ve güç artışını beraberinde getirmesi gibi dezavantajları bu motorların kullanım alanlarını kısıtlar.

Bu yüzden asenkron motorlara alternatif bir seçenek sürekli mıknatıslı motorlardır. 80’li yıllarda yüksek enerjili NdFeB (Neodymium Iron Boron) ve SmCo (Samarium Cobalt) mıknatıslarının bulunması ile SM motorlar birçok uygulamada asenkron ve DC motorlara alternatif olarak kullanılmıştır. Günümüzde de bu alanda olan artış net bir şekilde görülmektedir. SM motorların asenkron ve DC motorlara tercih edilmesindeki en büyük etkenler için; bu tip motorlara göre verimleri ile moment ve güç yoğunluklarının yüksek olması, hacimlerinin ve ağırlıklarının az olması, boyutlarının da küçük olması gösterilebilir.

Aydın Yana Kayar Kapı Motoru diğer düşük enerjili mıknatıslara göre NdFeB mıknatısların akılarının fazla olması da motor manyetik devresinin daha iyi tamamlanmasını sağlar. Bu da aynı güç seviyesindeki elektrik motorları için motor boyutunun küçülmesini, moment ve güç yoğunluğu yanında veriminin de artmasını sağlar. Bahsedilen avantajlardan dolayı sürekli mıknatıslı motorlar birçok uygulamada artan bir ilgi ile kullanılmaktadır.

Aydın Yana Kayar Kapı Motoru ve Aydın otomatik yana kayar kapı modelleri için sizlerde Nur otomatik kepek sistemleri olarak bize hemen ulaşınız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp chat